Tavla tutkunları bir araya geldi

Edirne Tavla Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Tavla Turnuvası, tavla tutkunlarını bir araya getirdi. 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvaya Türkiye’nin çeşitli illerinin yanı sıra komşu ülke Bulgaristan’dan da katılım sağlandı. Edirne Tavla Derneği Başkanı Mehmet Başkut, turnuvayı geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini söyledi.

Edirne’nin kurtuluşunun 101’nci yıldönümü anısına Edirne Tavla Derneği tarafından Lagom Hotelde turnuva gerçekleştirildi. 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan turnuvaya Edirne’nin yanı sıra Bursa, İstanbul, Tekirdağ, İzmir, Eskişehir, Sakarya, Ankara, Kocaeli ve Muğla’dan 104 tavla tutkunu katıldı. Turnuvaya bu yıl komşu ülke Bulgaristan’da 13 oyuncu katıldı.

Edirne Tavla Derneği Başkanı Mehmet Başkut, gazetemize yaptığı açıklamada, turnuvaya ilginin her yıl arttığını belirterek, geçen yıl ilkini düzenledikleri turnuvaya 64 kişinin katıldığını, bu yıl ise 104 katılım olduğunu ifade etti. Turnuvayı geleneksel hale getirmeyi planladıklarını kaydeden Başkut, “Turnuvamız Edirne Belediyesi, Ercan Elektrik ve Aydın Uçar sponsorluğunda gerçekleşti. Dünya şampiyonu Cihangir Çetinel ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan gösteri maçı yaptı. İki gün süren ve 4 kategoride gerçekleşen Turnuvada 14 tur maç yapıldı. Maçlar sonunda şampiyon belirlendi. Turnuvada kazananlara ödül olarak ay yıldızlı kupa verildi” dedi.

Haber Selman Eski