SMA hastası Ali yardım bekliyor

Ziya ve Saliha Akyüz çiftinin 4 yaşındaki çocukları Ali, hayata tutunmak için yardım bekliyor. Mardin Nusaybin’de yaşayan çiftin çocukları Ali Akyüz için başlatılan yardım kampanyasında istenilen rakama henüz ulaşılamadı. Anne Saliha Akyüz, “Lütfen destek olun ben evladımı kaybetmek istemiyorum. Tüm hayırseverlerden evladım için yardım bekliyoruz” dedi.

Mardin Nusaybin’de yaşayan Ziya ve Saliha Akyüz çifti, ilk ve tek çocukları olan SMA 1 kas hastası Ali Akyüz için hayırseverlerin desteğini bekliyor. 45 günlük bebekken hastalığının teşhisi konulan 4 yaşındaki Ali Akyüz, üç kez kalbi durmasına hayata tutunmayı başardı.  5 cihaza bağlı yaşam mücadelesini sürdüren Ali Akyüz için Valilik izni ile yardım kampanyası başlatıldı. Tedavisi için gerekli olan 2 milyon 500 bin Dolar tutarındaki paranın toplanması için kampanyasının süresi azalırken, toplanan yardım ise ancak yüzde 55 düzeyinde gerçekleşti.

Anne Saliha Akyüz, hayırseverlere seslenerek, “Evladım 40 aydır yaşam mücadelesi veriyor. Tüm hayırseverlerden evladım için destek bekliyoruz. Evladım bir damla suyun bir damla sütün tadını bilmiyor. Bu hastalık evladımı artık çok yordu. Evladımıza yetemiyoruz. Lütfen destek olun ben evladımı kaybetmek istemiyorum” dedi.

 Ali Akyüz için başlatılan yardım kampanyasının hesap bilgileri şu şekilde:

TL İBAN/₺

TR25 0001 0090 1014 0360 0050 01

‌ZİRAAT BANKASI

‌Alıcı/Name: Ali AKYÜZ

‌Açıklama/Description: Ali AKYÜZ

Haber Merkezi