DOLAR 32,5191 0.19%
EURO 34,5911 0.09%
ALTIN 2.492,810,28
BITCOIN 20740950,84%
Edirne
23°

KAPALI

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Edirne ekonomisini şaha kaldıracağız’

‘Edirne ekonomisini şaha kaldıracağız’

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, Belediye Başkanı seçildiği taktirde şehrin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağını açıkladı. Karakütük, “Sorunları ve neler yapılması gerektiğini biliyoruz” diyerek, bu konudaki projelerini açıkladı.

ABONE OL
23 Mart 2024 10:37
‘Edirne ekonomisini şaha kaldıracağız’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odalarını ziyaret eden Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Tezcan Karakütük, şehrin ekonomik kalkınması yönünde önemli adıklar atacaklarını açıkladı. Karakütük, “Türkiye’nin dört bir yanında ekonomik kalkınma ve istihdam alanlarında karşılaşılan sorunlar, toplumun genel yapısını ve bireylerin yaşam kalitesini derinden etkileyen meselelerdir. Belediye Başkanı olduğumda şehrimizin ekonomik kalkınması yönünde çok önemli adımlar atacağım. Bu konuda Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığımız ile detaylı bir çalışma yürütmüştük. Bu konudaki projelerimizi şu şekilde özetliyebilirim:

1. Yerel İşletmeler için Destek Paketleri Sunacağız: Küçük ve orta ölçekli işletmelere finansal destekler ve belediye inisiyatifinde olan alanlarda vergi indirimleri sağlayacağız.

2. Genç Girişimcilere Özel Teşvikler Sunacağız: Genç girişimcilere yönelik hibe, kredi olanak- ları sağlayacağız ve mentorluk programları düzenleyeceğiz.

3. Mesleki Eğitim Merkezleri Açacağız: İş piyasasının ihtiyaç duyduğu becerileri kazandıracak mesleki eğitim merkezleri kuracağız.

4. Yerel Tarım Üreticisini Destekleyeceğiz: Yerel tarıma yönelik destek programları ve çiftçilere danışmanlık hizmetleri sunacağız. Yerli tohumların ve bitkilerin korunması için programlar geliştireceğiz.

5. Yerel Sanayi Bölgelerini Geliştireceğiz: Yerel sanayi bölgelerinin altyapısını iyileştirecek ve teşvikler sunacağız.

6. Teknoloji ve Yenilikçilik Merkezleri Kuracağız: Yenilikçi girişimler ve start-up’lar için teknoloji merkezleri açacağız.

7. Küçük İşletmeler için Pazarlama ve Tanıtım Desteği Sağlayacağız: Yerel işletmelerin pazarla- ma ve tanıtımını destekleyeceğiz. Yerel ürünlerin farklı pazarlara açılmasını sağlayacağız.

8. Yerel Üretici Kooperatiflerini Teşvik Edeceğiz: Yerel üreticilerin kooperatifler kurmasını teş- vik edeceğiz ve bu kooperatifleri destekleyeceğiz.

9. Helal Gıda Güvenliğini Sağlayacağız: Helal gıda güvenliğini sağlayacak ve etkin denetimler yapacağız.

10. Turizm Altyapısını Geliştireceğiz: Turistik alanlarda altyapı ve hizmet kalitesini artıracağız ve turizmin kentlerimizin kalkınmasındaki rolünü yükselteceğiz.

11. Kadın Girişimcileri Destekleyeceğiz: Kadın girişimcilere yönelik özel hibe ve eğitim programları sunacağız.” dedi.

Haber Merkezi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.