DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22351172,83%
Edirne
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Çetin, AK Parti Başkanlığına aday

Çetin, AK Parti Başkanlığına aday

İş İnsanı Ahmet Çetin, AK Parti Edirne İl Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Çetin, “Makamlar gelip geçicidir as olan davaya sahip olmak ve davayı sahiplenmektir. Çok şükür bizim bu noktada alnımız ak, sırtımız pek. Bugün itibariyle gerek siyasi hayatımız, gerek iş hayatımız gerekse de aile hayatımız olarak kendimizi hazır hissettik Bugün itibariyle gerek siyasi hayatımız, gerek iş hayatımız gerekse de aile hayatımız olarak kendimizi hazır hissettik ve tüm samimiyetimle söylüyorum; elimizi değil, ‘Tüm vücudumuzu taşın altına koymak için’ AK Parti Edirne İl Başkanlığına talip olduğumuzu sizlerin huzurunuzda ilan ediyoruz” dedi.

ABONE OL
8 Mayıs 2024 14:07
Çetin, AK Parti Başkanlığına aday
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Lalezar Tesisleri’nde, düzenlediği basın toplantısında konuşan İş İnsanı Ahmet Çetin, “Değerli basın emekçileri, öncelikle toplantımıza katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün sizlerle bir arada olmak ve bu sofrayı paylaşmak bizim için onur verici. Sağ olun var olun. Kıymetli basın mensupları ve şu an bizleri izleyen çok kıymetli Edirne halkı malumunuz,31 Mart 2024 tarihinde ülkemiz bir yerel seçim yaşadı. Demokrasinin gereği olarak halkamız sandığa gitti ve seçimini yaptı. Üzülerek söylüyorum ki, 2002 yılında kurulduğu günden bu yana davası uğruna mücadele ettiğimiz partimiz, Adalet ve Kalkınma Partisi, ilk kez Türkiye genelinde sandık sonuçlarına göre 2. Parti konumuna geriledi ve yine malumunuz herkesin çok konuştu Türkiye haritasındaki kırmızı bölgeler görseli ortaya çıktı. Sizleri rakamlara boğmak, rakamlarla sıkmak istemiyorum. Hem basın mensubu olarak sizler hem de seçimleri yakından takip eden vatandaşlarımız biliyorum ki rakamlara ve yüzdelere hakimler” dedi.

“DAVAMIZA GÖSTERDİĞİ KIYMETLİ MÜCADELEDEN DOLAYI ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM”

Çetin, “Bizim esas itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin de dediği gibi “bu sonuçlara odaklanıp, neyi eksik yaptığımızı ya da nereye dokunamadığımızı belirleyerek, hızlıca bir tespit noktasında” adımlar atmamız gerektiğine inanıyorum. Ben, sizlerin huzurunuzda yaklaşık 4 buçuk yıl il başkanlığı görevini layıkıyla yürüten ve yerel seçimlerde de ‘siyaset arenasına’ çıkarak, makamı alamasa da partimizin oylarını önemli ölçüde arttıran çok değerli başkanımız Belgin İba hanım efendiye davamıza gösterdiği kıymetli mücadeleden dolayı şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

“SONUÇ DAHA FARKLI BİR ŞEKİLDE LEHİMİZE GERÇEKLEŞEBİLİRDİ”

Çetin, öte yandan, Edirne’de yaklaşık 28-29 bin seçmenin sandığa gitmediğinin de altını çizerek, “Hatırlatmak istiyorum tabi ki sonuç daha farklı bir şekilde lehimize gerçekleşebilirdi. Ancak siyaset, biz biliyoruz ki ihtimaller üzerine inşa edilmiyor, edilemez. Bu nokta da ben Edirne belediye başkanlığı görevini kazanan ve “ilk kadın belediye başkanı” ünvanını elde eden değerli Av. Filiz Gencan Akın hanımefendiyi de kutluyorum ve çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.

“KENDİLERİNE BU KIYMETLİ MÜCADELELERİNDEN DOLAYI AYRI AYRI TEŞEKKÜRLERİMİZİ BİR BORÇ BİLİYORUZ”

İş İnsanı Ahmet Çetin, “Değerli basın emekçileri, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin de sıkça hatırlattığı gibi önümüzde hemen hemen 4 yıl seçimsiz bir süreç var. Partimizi de bir kongre bekliyor. Bu bağlamda, değerli milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal hanım efendi, mevcut il başkan vekilimiz Sayın Aydoğan Akıncı, merkez ilçe başkanımız Sayın Engin Makak, ana kadememiz, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve partimizin tüm teşkilatı her an seçime hazır olacak şekilde an itibariyle çalışmalarını sürdürüyorlar ve ‘durmak yok yola devam’ diyorlar. Kendilerine bu kıymetli mücadelelerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz” diye konuştu.

“GENEL BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ÇİZMİŞ OLDUĞU İSTİKAMETTE BUGÜNE KADAR ‘BERABER YÜRÜDÜK’”

Çetin, “Partimizin kuruluşundan bu yana 22 yılı aşkın süredir serhad şehrimiz göz bebeğimiz Edirne’de, partimizde bugüne kadar görev almış tüm yöneticilerimize de ayrı ayrı teşekkür etmek ve onlara vermiş oldukları emeklerden dolayı şükranlarımızı sunmak istiyorum. Hayatını kaydeden değerli dava arkadaşlarımızın da mekanları cennet olsun, bir kez daha ailelerine sabırlar diliyorum. Geldiğimiz bu noktada, bir AK Partili olarak, partinin bir neferi olarak, bir dava adamı olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizmiş olduğu istikamette bugüne kadar ‘beraber yürüdük’” dedi.

“AK PARTİ EDİRNE İL BAŞKANLIĞINA TALİP OLDUĞUMUZU SİZLERİN HUZURUNUZDA İLAN EDİYORUZ”

Çetin, “Ömrümüz ve sağlığımız el verdiği sürece de kimsenin hiç kuşkusu olmasın ki yürümeye devam edeceğiz. Makamlar gelip geçicidir as olan davaya sahip olmak ve davayı sahiplenmektir. Çok şükür bizim bu noktada alnımız ak, sırtımız pek. Bugün itibariyle gerek siyasi hayatımız, gerek iş hayatımız gerekse de aile hayatımız olarak kendimizi hazır hissettik ve tüm samimiyetimle söylüyorum; elimizi değil, ‘Tüm vücudumuzu taşın altına koymak için’ AK Parti Edirne İl Başkanlığına talip olduğumuzu sizlerin huzurunuzda ilan ediyoruz. Ve diyoruz ki, hakkımızda ve şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum. Hepinize tekrar katıldığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizleri izleyen değerli Edirne halkına da saygılarımızı sunuyorum. Kalın sağlıcakla” dedi. Haber Ergin Yıldız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.